loading

Çocuklar İçin Kung Fu

Çocuk Kung Fu derslerimiz çocuğunuz için yapabileceğiniz en iyi şeydir!

Wing Chun Kung Fu sistemi son derece etkili bir kendini savunma ve hareket sistemidir. Çocuğunuz bizden zorbalık karşısında veya yabancılara karşı nasıl davranacağını, nasıl daha güvenli ve kendinden emin olacağını öğrenecek. Çocuğunuz bir şeylerden çabuk vazgeçme eğilimindeyse, ona sebat etmeyi ve odaklanmayı öğreteceğiz. Programımız sayesinde çocuğunuzun kendine güveni de artacaktır.

Zorbalık karşıtı

Çocuğunuz zorbalık görüyor veya zorbalığı yaşanmadan önlemek mi istiyorsunuz?

O zaman çocuğunuzun sınır koymayı ve acil bir durumda kendini savunmayı öğrenmesi gerekir. Okulumuzdaki eğitim sayesinde çocuğunuzun özgüveni ve öz farkındalığı güçlenir. Bu becerilere ek olarak, çocuğunuza gelecekteki yaşamında her zaman yardımcı olacak değerleri de öğretiyoruz.

Kendine Güvenen Çocuklar

Çocuğunuzun kendine daha fazla güvenmesini, kabuğundan çıkmayı öğrenmesini ve olası bir mağdur rolünden vazgeçmesini istiyorsanız, o zaman çocuğunuzun en doğru şeyi yapmasını, Kung Fu okulumuzda eğitim almasını sağlayın. Böylece hayata güçlenmiş ve kendine güvenen bir şekilde girebilecektir.

Hareket ile Eğlence Yaratın

Profesyonel Çocuk eğitmenlerimiz, çocuğunuzu hareket etmeye ve denge, koordinasyon, zindelik, konsantrasyon, hafıza gibi becerilerini oyunlar ve eğlencenin yanısıra grup dinamikleri aracılığıyla geliştirmeye motive eder.

Yaşa Uygun Grup Dersleri

Çekirge, Panda, Kaplan, Dragon ve Genç Kung Fu, 3 yaşından büyük çocuklar için bütünsel bir programdır.

Çekirge Sınıfı: 3 – 4 yaş.

Panda Sınıfı: 4 – 5 yaş

Kaplan Sınıfı: 6 – 8 yaş

Ejderha Sınıfı: 9 – 11 yaş

Genç Sınıfı: 12 – 15 yaş

Çocuğunuzu mümkün olan en iyi şekilde gelişebilmesi için modern ve yaşına uygun egzersizlerle teşvik ediyoruz.

Tüm bunların nasıl çalışması gerektiğini ve özellikle Kung Fu’nun nasıl yardımcı olabileceğini merak ediyor musunuz?

Kung Fu, diğer sporlardan daha fazla olacak şekilde çocuğunuzun sadece fiziksel gücünü daha iyi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda gözle görülür şekilde çocuğunuza daha esnek hale gelme ve daha iyi dayanıklılık kazanma (örneğin, okulda konsantre olma yeteneğinin artması) ve daha iyi muhakeme yapma imkanı sunar. Çocuğunuzdaki bu değişim siz sevgili ebeveynler tarafından rahatlıkla gözlemlenebilir. Bu, programımızın sadece bir parçası ve aynı zamanda başlangıcıdır. Programımızın çok daha zor olan kısmına, yani çocuğunuzun zihinsel ve psikolojik olarak daha güçlü ve dirençli olmasına, böylece büyümenin gerekliliklerine en iyi şekilde hazırlanmasına aynı derecede önem veriyoruz.

Mutlaka düşünüyorsunuzdur, çocuğum Kung Fu ile nasıl daha sağlıklı hale gelebilir ve bu şekilde kalabilir diye. Ya da çocuğum okulda nasıl daha başarılı olabilir, daha fazla özgüven kazanabilir ve Kung Fu aracılığıyla diğer insanlara karşı davranışlarını nasıl geliştirebilir? Şimdi kendimizi tanıtmak istiyoruz. Bizler, çocuğunuz için çok önemli olan pedagojik eğitime sahip sertifikalı çocuk eğitmenleriyiz. Çocuklarla denge, koordinasyon, zindelik, konsantrasyon, hafıza gibi becerilerinin gelişimi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Her gün çocukların eğitim sayesinde nasıl olumlu yönde değiştiğini görüyoruz. Aynı anda bu kadar çok olumlu değişim yaratabilen başka bir spor yok demek yanlış olmayacaktır.

Çocuğunuz giderek daha fazla özgüven ve enerji kazanacaktır. Çocuğunuzun sakin ve kendinden emin olmayı öğrenerek daha iyiye doğru gelişimini gözlemleyebileceksiniz.

Çocuğunuz için esas zorluk, sokakta haklarını nasıl savunacağını öğrenmek değildir. Bunun yerine öncelikli hedefimiz çocuğunuzun korkularını ve şüphelerini filtrelemek ve ardından bunların üstesinden gelmesine ve bunlardan kaçınmasına yardımcı olmaktır.

“Ben onun kadar yaramaz değilim.”

“Öğretmenimin ne dediğini anlamıyorum.”

“Keşke onun kadar nazik, güçlü ve uzun boylu olsaydım.”

“O neden bana bu kadar zorluk çıkarıyor?”

“Neden onun kadar popüler olamıyorum?”

Asıl soru şu: Çocuğunuzun bu olumsuz düşüncelerden kaçınmasına nasıl yardımcı olabilir ya da bunların ortaya çıkmasını nasıl engelleyebilirsiniz? İyi haber şu ki, sizin için işe yarayan denenmiş ve test edilmiş bir çözümümüz var.

Bizi takip etmek ister misiniz ?
Her ay yenilikler hakkında bilgi gönderiyoruz