loadingBeden ve Zihin Gelişimi Spor Kulübü DerneğiBeden ve Zihin Gelişimi Spor Kulübü Derneği Sifu Buğra Ünalmış ve diğer üst düzey Wing Chun eğitmenleri tarafından kurulmuş bir organizasyondur. Kurucu üyeleri, Wing Chun savaş sanatı konusunda 15 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Kuruluş amacı, yetişkinlere ve çocuklara Wing Tjun, Taiji ve öz savunma konularında kaliteli eğitim vermektir. Bunların yanı sıra, Beden ve Zihin Gelişimi Spor Kulübü, IWKA’nın bir parçası ve IWKA Türkiye’nin ana merkezidir. Sifu Buğra Ünalmış, IWKA Türkiye’nin Şef Antrenörü’dür.

Beden ve Zihin Gelişimi Spor Kulübü Derneği ile IWKA Türkiye, Sifu Sergio Pascal Iadarola tarafından kurulmuş olan IWKA’yı temsil eder. IWKA, Wing Tjun ve Taiji sanatları vasıtasıyla Beden, Zihin ve Enerji gelişimini destekleyen, dünyanın önde gelen kuruluşlarından biridir. Dünya çapında 18’den fazla ülkede okulu bulunmaktadır. IWKA’nın kurucusu Sifu Sergio Pascal Iadarola, yoğun bir Çin Savaş Sanatları eğitiminden geçmiştir. 30 yıllık tecrübesi ile tarihe, felsefeye ve Çin Savaş Sanatları ilkelerine dair kapsamlı araştırmalarını, en güncel Batılı eğitim metotlarıyla birleştirmiştir.

Bunun yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki öğrencileri üzerinde bu zamana dek gerçekleşmesine imkansız gözüyle bakılan sonuçlar veren IWKA sistemi, Çin’de ve Güneydoğu Asya’da bulunan çeşitli Wing Chun geleneklerine ait parçaları birleştiren en eksiksiz Wing Chun sistemidir. IWKA’nın hedefi, hakiki IWKA Wing Tjun sistemini, kurucularının günümüze kadar aktardıkları çizgi doğrultusunda tüm dünyaya yaymaktır. IWKA olarak yüksek eğitim standartlarına önem veriyoruz ve “sırlarımız” yok.

Wing Chun AnlayışımızBizim eğitimini verdiğimiz şekliyle Wing Tjun, bölgesel kas gücüne dayanmaması açısından diğer okulların ve ekollerin çoğundan farklıdır. Biz daha güçlü ve/veya daha hızlı kişilerin saldırılarıyla başa çıkmak için kas gücünden yararlanmak yerine duyarlılık, ayak hakimiyeti, yapı, kavram ve prensiplerden faydalanıyoruz.

Biz, sonsuz imkanlarından dolayı Wing Tjun’a “yumuşak” yaklaşımından yanayız. IWKA aynı zamanda tendonlarınızı çalıştırmanız için de eşsiz ve sistematik bir yöntem sunmaktadır. Güçlü tendonlar yalnızca daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için değil, rakibinizden gelecek olan sert/kuvvetli kas gücüne karşı kendinizi savunmanız için de büyük önem taşır. Güce karşı güç (yani gücü etkisizleştirmek ve başka tarafa yönlendirmek yerine doğrudan bloke etme yöntemi) sizi sadece bir yere kadar götürür ve rakibinizin daha güçlü olduğu durumlarda işe yaramaz. Oysaki yumuşak yaklaşım, cüsse, güç, cinsiyet veya yaştan bağımsız olarak ömür boyu herkes tarafından geliştirilip kullanılabilir.

Bizim Wing Tjun anlayışımız, gerçek hayatta uygulandığında, bu yumuşak yaklaşımından dolayı,  direkt, “agresif” ve çarpıcıdır. Dolayısıyla sloganımız “Az ama öz”dür.

IWKA Türkiye ile ilgili tüm sorularınız için Sifu Buğra Ünalmış’la iletişime geçebilirsiniz.

IWKA Türkiye’ye üye olduğunuzda, dünya standartlarında bir Wing Chun organizasyonunun da bir parçası olacaksınız. Ayrıca, tüm dünyada “Wing Chun Ansiklopedisi” olarak tanınan Grandmaster Dai Sifu Sergio Iadarola’dan bu eşsiz sanatı öğrenebilme şansını yakalayacaksınız.

* IWKA: Internal Wisdom and Knowledge Association
Bizi takip etmek ister misiniz ?
Her ay yenilikler hakkında bilgi gönderiyoruz